skip to Main Content
Cyklovýlet S Dětmi, Na Hřiště S Lanovkou A Hermelínem V Cíli, 20 Km

Cyklovýlet s dětmi, na hřiště s lanovkou a hermelínem v cíli, 20 km

Přinášíme další tip na cyklovýlet v okolí Jindřichova Hradce, který hravě zvládne i čerstvý tříleťák. Nenáročná trasa, polem, lesem, se zastávkou na hřišti s lanovkou a v cíli lákavá odměna… Připravte kola a hurá do přírody!

Opět se těšte na cyklostezky, lesní, či polní cesty a méně frekventované silnice. Trasa měří asi 20 km, hravě ji zvládne i tříletý cyklista. Terén je velmi mírný, cesty snadno sjízdné i pro vozíky typu Cruiser.

Z Apartmánu Rodvínov jsme se vydali polní cestou do lesa a napojili se na asfaltovou cyklostezku z Horního Skrýchova směrem na Lovětín. Poté jsme odbočili doleva na Dolní Radouň. Cestu nám zpestřila zvířátka, která se nechala nejen vyfotit, ale i laškovala s dětmi.

cyklovýlet Jindřichův Hradec

Cyklovýlet se zvířátky kolem cesty

Vzhledem k dětské posádce jsme zvolili nejméně frekventovanou cestu a z Dolní Radouně jsme pokračovali na Drahýšku a poté do Radouňky.

Odměnou dětem za ujetých 12 kilometrů byla zastávka na dětském hřišti v obci Radouňka. Hřiště je poměrně nové a moc pěkné. Největší zábavu nabízela dětská lanovka a hřiště z pavoučí sítě. Pěti a tří letí kluci už jsou prý na houpačky dost velcí :-))

Dětské hřiště Radouňka_Jindřichův Hradec

Dětské hřiště Radouňka_Jindřichův Hradec

Naše cesta pokračovala přímo do Jindřichova Hradce, konkrétně do Hospody pod Hradem. Děti se pohrály v pískovišti a my si vychutnali romantickou chvilku těsně u řeky Nežárky při zapadajícím slunci.

Hospoda pod Hradem_Penzion Francouzská

Cyklovýlet občerstvení

Hospoda Pod Hradem u řeky Nežárky v Jindřichově Hradci

Zpáteční cestu z Jindřichova Hradce do Rodvínova jsme zvolili opět lesem po cyklostezce.

Přesný plán cesty najdete v odkaze zde.

Cyklotrasa - mapa

Mapa cyklotrasy

Tak připravte kola a vyražte taky. Bude se vám líbit!

 

 

 

 

 

This Post Has 2 Comments
 1. Děkujeme moc za tip!
  Včera jsme absolvovali přesně podle vaší mapy a bylo to super!
  Borůvky, lesní jahody, úzkokolejka, házení trávy ovcím, dětské hřiště s lanovkou… Pouze musím upřesnit, že dětské hřiště je v obci Radouňka-Kopeček, to jsme našli až po dotazech u domorodců 🙂 Jinak děti byly nadšené a my spokojení. A hospůdka Pod hradem taky neměla chybu! 🙂
  Doporučuji ostatním!
  M. Žák

  1. To nás moc těší, že se Vám výlet líbil. Mějte krásné léto.
   Kaškovi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back To Top