fbpx skip to Main Content

Základní informace

Jindřichův Hradec leteckyMalebné město s přibližně 23.000 obyvateli leží v jihovýchodních Čechách při řece Nežárce, 55 km severovýchodně od Českých Budějovic a 25 km severně od hranic s Rakouskem.. Patří nejen k nejdůležitějším střediskům jihočeské oblasti, ale je také jedním z historicky nejvýznamnějších měst českých zemí. Jeho zdi se odpradávna majestátně zhlížejí v ocelové hladině rybníka Vajgaru, jedné z nejstarších umělých vodních nádrží na našem území.

Jindřichův Hradec zámekKraj patří mezi chudší oblasti republiky, nicméně má co nabídnout právě na poli čistoty ovzduší či člověkem méně narušené krajiny. Město i oblast má JH zámek ideální podmínky pro rozvoj turistiky šetrné k životnímu prostředí.

Jindřichův Hradec je členem prestižního sdružení měst a obcí Česká inspirace a Svazu měst a obcí Jihočeského kraje. Od roku 1950 je vyhlášenou městskou památkovou rezervací.

Oblast Jindřichohradecka, jejíž okres býval největším okresem v ČR, patří mezi oblasti s nejmenší hustotou osídlení. Může se však (mimo jiné) pochlubit největší plochou rybníků v naší republice – cca 11.514 ha vodních ploch znamená asi 20% rybničních ploch u nás. Najdeme zde i největší český rybník – Rožmberk (490 ha). Řeka Nežárka, protékající městem, je splavná za dobrého stavu již od Jarošova nad Nežárkou prakticky po celé své délce.

Back To Top