skip to Main Content
Běžkařské Tratě 20 Minut Od Apartmánu

Běžkařské tratě 20 minut od apartmánu

Aktuální sněhová nadílka přímo vybízí k zimním sportovním aktivitám, proto tentokrát přináším tip pro běžkaře – malé i velké v krásném běžkařském areálu pouhých 20 minut od apartmánu.

Pouhých 20 km  od Apartmánu Rodvínov, se nachází malá vesnička Lhota – Vlasenice (5 km od Kamenice nad Lipou), jejíž sportovní areál nabízí krásné běžecké tratě v celkové délce 18 km. Podrobný přehled najdete na obrázku níže.

Plánek běžeckých tratí Vlásenice

Plánek běžeckých tratí Vlásenice

Areál je vhodný jak pro děti a začínající běžkaře, tak pro zkušenější jedince a sportovce. Můžete si vybrat trať na rovině, nebo náročnější terén. na své si přijdou vyznavači klasické trati, ale i milovníci “manžestru” pro bruslení.Trasy jsou pravidelně upravovány místními nadšenci. Pravidelné aktuální informace o počasí i stopách najdete na Facebookových stránkách vesnice.

Běžkování ve Vlásenici

Běžkování ve Vlásenici

Parkovat můžete buď na návsi u restaurace nebo nahoře podél silnice v těsné blízkosti tratí. Po sportovním výkonu můžete využít místní Restauraci u Rudolfů a zahřát se teplou domácí polévkou od babičky. V případě dobrých běžeckých podmínek mají otevřeno celý den, jinak je otvírací doba ve středu a neděli až od 18 hodin. Hospůdka je vzdálená asi 300 metrů a dostanete se tam pohodlně pěšky nebo na sáňkách.

teplá polévka

Teplá polévka na zahřátí v místní hospůdce

Pokud máte děti ještě malé, stejně jako my a jezdit může vždy jen jeden z rodičů na střídačku, pak jistě rádi přijmete pozvánku na procházku. Jejím cílem bude unikátní Arboretum přímo v obci. Jedná se o tzv. Magickou zahradu ve které se nachází několik kamenných soch, které jsou výsledkem mezinárodního sochařského sympozia, které se zde konalo už dvakrát.

Unikátní arboretum Vlásenice

Unikátní arboretum Vlásenice

Místní obyvatelé a sportovní nadšenci každoročně pořádají tzv. Tour de VlaSki. Jedná se o amatérskou běžkařskou soutěž, kdy se běží ve dvojicích jako štafeta – jeden klasiku a jeden bruslí. Odpoledne pak každý závodník sám za sebe jede biatlon  a trefuje se vzduchovkou do plechovek. Je to moc pěkná sportovní akce v přátelské a pohodové atmosféře.

Biatlon Vlásenice

Biatlon Vlásenice

 

Ceny pro vítěze Biatlonu

Ceny pro vítěze Biatlonu

Pokud máte o nadcházejícím víkendu volno, určitě doporučuji vyrazit. Bude se Vám líbit.

Krásný sportovní zážitek!

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back To Top