skip to Main Content
Dětský Cyklovýlet, Délka 10 Km, Náročnost Snadná, 2 Hodiny

Dětský cyklovýlet, délka 10 km, náročnost snadná, 2 hodiny

Představujeme Vám tip na krátký cyklovýlet pro malé děti. Náročnost je opravdu velmi nízká, ideální pro malé děti. Trasa má okolo 10 km a nám i se zastávkami trvala necelé dvě hodiny. Trasa je bezpečná – vede vesměs po cyklostezkách, lesních a polních cestách a kousek po silnici s velmi nízkou frekvencí. Hlavní silnice je nutno přejít pouze 2 krát. Jede se po většinu času v lese, mezi poli, kolem rybníka, jednoduše krásnou jihočeskou přírodou.

Penzion Francouzska-cyklovylet

Cyklovýlet pro děti z Apartmánu Rodvínov, krátká trasa, nenáročný terén

Vyrazíte z Rodvínova do Horního Skrýchova, před ním však u Hájovny odbočíte doprava na cyklostezku směrem na Lovětín. Po cca 3 km můžete využít odpočívadla a dát si lehkou svačinku. Pokračujete stále dál až na další křižovatku, kde se dáte opět doprava. Po pár metrech minete zastávku Jindřichohradecké úzkokolejky a přejedete koleje.

Penzion Francouzska_cyklovylet_uzkokolejka

Cyklovylet pro deti z Apartmánu Rodvínov, zblízka uvidí úzkokolejku s mašinkou

Dál vede cesta ven z lesa, mezi poli a kolem rybníka. Napojíte se na silnici a budete pokračovat doprava až přijedete do Jarošova nad Nežárkou (kde si v létě můžete dát na návsi vynikající točenou zmrzlinu nebo kafe se zmrzlinou) a dále do osady Kruplov. Po cestě se děti mohou kochat „výstavkou ptačích budek“, zavěšených na stromech, které lemují cestu. Celkově je tahle trasa dětmi oblíbená a to hned z několika důvodů. Jede se po klidných polních cestách a kolem se pořád něco děje – nalevo oře traktor pole, napravo je veliké mraveniště plné pracovitých tvorů, které děti dokáží dlouho pozorovat. Nejednou se nám poštěstí vidět u lesa pást srny.

Penzion Francouzska_cyklovylet_vesele ptaci budky

Cyklovýlet pro děti z Apartmánu Rodvínov a galerie veselých malovaných ptačích budek

U mostku přes řeku Nežárku se pokocháte pohledem na nově opravený jez a pokračujete dál kolem „Slaměnky“ což je chaloupka vybudovaná z čistě přírodních materiálů. Za ní se nachází úžasná luční školka se zázemím pro děti ve velkém stanu a spoustou dětské zábavy okolo. Zdoláte mírný kopec a pak už sjedete doprava dolů přes louku a lávku přes řeku Nežárku do Rodvínova. Vyjedete přímo u Apartmánu Rodvínov.

Penzion Francouzska_cyklovylet lesni skolka

Cyklovýlet pro děti a na trase luční školka

Cestou jsme potkali srny pasoucí se na louce a asi 3 traktory – což byl velký zážitek pro naše kluky.

Vaše kola, odstrkovadla a cruisery si  v Apartmánu Rodvínov můžete bezpečně uschovat v uzamykatelném domku na zahradě.

Přesnou trasu jsme pro Vás zmapovali na obrázku.

Penzion Francouzska_mapa_detsky_cyklovylet

Cyklovýlet Rodvínov – cyklostezka na Lovětín – Jarošov.

Krásný výlet přeje

Penzion Francouzská

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back To Top