skip to Main Content
Kavárna Do Mlejna, Fakt Dobrý Kafe!

Kavárna Do Mlejna, fakt dobrý kafe!

Pro milovníky OPRAVDU DOBRÉ KÁVY je tento tip jako stvořený. Nenápadná jihočeská víska a v ní ještě nenápadnější kavárna s galerií keramiky s názvem DO MLEJNA. Mnohokrát jsme projížděli kolem, ale až teď jsme zjistili jaké tajemství se skrývá uvnitř.

Kavárna Jindřichův Hradec

Kavárna Do Mlejna

Kavárnu jsme navštívili cestou z Rozhledny a lesoparku u Jakuba. Leží v obci Markvarec (cca 33 km od JH, směr Dačice) přímo u hlavní silnice.

Po vstupu do kavárny Vás obklopí úžasná atmosféra, plná lahodné vůně a tiché hudby dotahující chvilku zde strávenou k absolutní dokonalosti. Interiér je do jisté míry zachován původní. Všimnete si těžkých dřevěných trámů, schodů na galerii i dřevěného posezení a nábytku. Jedná se o galerii plnou keramických výrobků, sošek a dekorací. Sedět se dá nahoře v podkrovní galerii nebo dole kde je velký a pěkný dětský kout.

Prodejní galerie v kavárně Do Mlejna

Prodejní galerie v kavárně Do Mlejna

Vybrat si můžete z široké nabídky kávy z celého světa (Etiopie, Costa Rica, Guatemala, Brazílie…)

Kávu personál připravuje dobře a s láskou a servírují ji na keramickém servisu evidentně vlastní výroby. Ohromné.

Obsluha Vám připraví klasické espresso ale i ledovou kávu, která v letních horkých dnech obzvláště osvěží. Pro děti je v nabídce zmrzlina, klasická kopečková jahodová, vanilková a čokoládová 🙂

Stylová kavárna s galerií Do Mlejna

Stylová kavárna s galerií Do Mlejna

Parkovat se dá na návsi a pěšky je to ani ne minutka cesty. Vchází se buď přímo z hlavní silnice (pozor na provoz), nebo ze zadní části po schodech.

Tak si vychutnejte chvilku klidu u šálku SKUTEČNĚ DOBRÉ KÁVY  a zavítejte Do Mlejna!

This Post Has One Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back To Top