skip to Main Content
Rozhledna A Lesopark U Jakuba, Valtínov

Rozhledna a lesopark U Jakuba, Valtínov

Jestli Vás láká krásná příroda, dřevěné dětské hrací prvky, tajemné podzemí a dechberoucí výhledy do okolí, pak určitě vyrazte na Rozhlednu a do lesoparku u Jakuba. Čeká Vás dozajista NEJKRÁSNĚJŠÍ VÝLET S DĚTMI V ČESKÉ KANADĚ! 

Připravte se na půldenní výlet za obec Valtínov, asi 30 km od Jindřichova Hradce směrem na Dačice.

Placené parkoviště (50 Kč/den) je asi 1 km pod rozhlednou. Cesta je zpočátku asfaltová, poté pěkná lesní. Pohodlně se po ní dostanete nahoru s kočárkem i kolem. Navíc půjdete lesem, takže pohodový stín. Pro handicapované je parkoviště nahoře přímo u rozhledny.

Lesopark je součástí areálu U Jakuba a nabízí opravdu hodně možností ke hře a poznávání. Najdete tu veliké pískoviště, do kamene zabudovanou horolezeckou stěnu, spoustu věžiček a domečků, včetně perníkové chaloupky 🙂 Velkým lákadlem jistě bude lanová dráha pro děti – ty naše tam vydrželi víc než hodinu 🙂 Těsně pod rozhlednou je spousta stolů a laviček k posezení. Svačinu klidně vezměte vlastní nebo využijte bufet s rychlým občerstvením.

V areálu lesoparku, kousek stranou najdete DĚTSKÝ BIKEPARK a hřiště s trampolínou, houpačkou a další lezeckou stěnkou. Co určitě nesmíte minout je  strašidelné PODZEMÍ, které v dětech dokáže vzbudit lehký respekt, obzvláště kostlivec za mříží a strašidelný hlas ozývající se z repráku 🙂

Lesopark je protkaný úzkými lesními cestičkami a vybízí ke kratičké procházce s dobrovolnou lekcí přírodovědy, neboť různobarevné kvítky jsou pastvou pro oči všem přítomným. Pozoruhodné je, že téměř vše je zde vybudováno ze dřeva a zapadá tak do okolní krásné přírody. Děti si nejenom pohrají, ale také se něco naučí. Moc se nám všem líbil velký balvan ve tvaru ČR s vyznačením řek, krajů a měst. Svoje znalosti z přírodopisu jsme si ověřili na naučném panelu s otočnými kostkami, kde jsme poznávali stromy (podle listů, dřeva apod.)

Samotná rozhledna nápadně připomínající pastelku je z roku 2013, měří 45 metrů a čítá 180 schodů. Dobře dohlédnete na Dačice, Český Rudolec a vrchol Javořice. Při dobré viditelnosti zahlédnete rozhlednu na Křemešníku a Mařence a snad i Schneeberg v Rakouských Alpách.

Vstup na rozhlednu pro dospělé je 50 Kč, pro děti do 120 cm 20 Kč. Vstup do areálu a lesoparku není zpoplatněn.

Z areálu U Jakuba je to jen kousek lesní cestou po naučné stezce k Ďáblově prdeli a ke kaskádě rybníků – doporučuji také navštívit.

Tento krásný výlet můžete pohodově zakončit v kavárně a galerii Do Mlejna. Zajedete si sice 3 km, ale ten zážitek z kávy bude jistě stát za to!

kavárna Jindřichův Hradec

Kavárna a galerie Do Mlejna v České Kanadě

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back To Top