skip to Main Content
Rozhledna Rýdův Kopec U Děbolína

Rozhledna Rýdův kopec u Děbolína

Taky máte rádi rozhledny a krásné výhledy z nich? Pak přijměte pozvání do nedalekého Děbolína, vzdáleného pouhé 4 km od Jindřichova Hradce. Rozhledna Rýdův kopec je stavba z roku 2015, ve tvaru trojstranného na půdorysu rovnoramenného trojúhelníku. Leží na mírném kopci ve výšce cca 550 m nad mořem a nabízí výhled z výšky 24 metrů.

Děti blbnou před rozhlednou

Děti blbnou před rozhlednou

Na rozhlednu se vstupuje krytou vstupní halou. Na vyhlídku vedou dvě schodiště – jedno klasické dřevěné o 128 schodech, a druhé ocelové točité. Díky tomu se tak pohodlně obejdou míjející se turisté. Dostatečný prostor při výstupu ocení nejen dospělí, ale i rodiny s menšími dětmi.

Děti na rozhledně

Děti na rozhledně

Vstup je zdarma. Otvírací doba je od dubna do října. Svačinu si vezměte s sebou, protože občerstvení zde není. Zato z obce Děbolín a přímo kolem rozhledny dál vedou pěkné cyklostezky směrem například na bývalé poutní místo – kostel sv. Barbory v Ratiboři.

Vydáte-li se autem, najdete parkoviště přímo v obci Děbolín. Sledujte cedule, je to dobře značené. Půjdete-li s malými dětmi, jistě jim neunikne pěkné dětské hřiště v obci. Cesta z parkoviště na rozhlednu je asi 1200 m, jedná se o asfaltovou silnici, takže ji v pohodě vyjedete s kočárkem nebo děti na odrážedle, či kole.

Kromě výhledu z rozhledny můžete potěšit oko i po cestě. Budete totiž procházet kolem krásných starodávných chaloupek hezky zdobených.

Tak si užijte pěkný výlet ať už s dětmi nebo s partou kamarádů na kole!

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back To Top