skip to Main Content
Houbový Park Roseč

Houbový park Roseč

Hledáte zábavu pro své děti a pro sebe chvíli odreagování? Navštivte Houbový park v Roseči, necelých 10 km od Jindřichova Hradce. V zábavném venkovním areálu se děti nejen výborně zabaví, ale také něco málo naučí. Návštěva Vám zabere necelé dopoledne a nebudete-li chtít odjíždět s prázdným žaludkem, potěší Vás restaurace/bistro přímo v objektu. 

Do Roseče je ideální vyrazit autem, cesta Vám zabere necelou čtvrthodinku. Mapku s plánem trasy najdete zde.

Parkování je přímo u areálu. Vstupné je jednotné a to 100,- + 20,- za jedu stezku. Výjimkou jsou děti do 3 let zdarma a ZTP s poloviční cenou. Pokud se rozhodnete pro prohlídku muzea s průvodcem, připlatíte 100,- Kč za celou skupinu (min 3 osoby).

Otevírací doba je rozepsána rozsáhle, proto bude ideální když se na ni v termínu Vašeho pobytu podíváte.

Vstup s kočárkem je možný, ale pravděpodobně se nedostanete do všech zákoutí parku a čas od času jej budete muset nechat stál opodál.

V parku najdete několik stezek, například Botanická, Planetová a Indoor stezka, stezka Hledání pokladu, Výzkumná expedice a několik dalších. Nám se nejvíce líbila Přírodní stezka. Vlastně se jednalo o stezku, kterou procházíte bosýma nohama a vnímáte tak svět ploskou nohy. Na stezce se střídají různé povrchy, tak aby vjemy byly co nejpestřejší. Chodíte po kamínkách, písku, šiškách, v bahně, ve vodě, po dřevěných kládách apodobně. Je více než příjemné projít se na boso a netrávit celé dny “zavřeni” v botách.

Přírodní stezka v Houbovém parku

Přírodní stezka v Houbovém parku

Dovětek názvu podniku je Ráj skřítků. Je to proto, že v parku se na několika různých místech nachází poměrně velká spousta skřítků. Někteří jsou roztomilý, jiní strašidelní. Z čeho jsou vyrobeni můžete zkusit uhádnout sami, až se tam vydáte 🙂

Při pobytu v parku si můžete mj. zopakovat hodinu přírodopisu. Setkáte se zde se spoustou rostlin, kytek, stromů a keřů. Pro děti školního věku to tak může být tak trochu “škola hrou” a nenásilně si procvičí poznávání rostlin. Tak schválně… víte jak vypadá Brslen Evropský? Jakou barvu mají jeho květy?

Naše děti strávily jednoznačně nejvíce času u vodní pumpy, ze které voda stékala kaskádou v dřevěných žlabech až na veliké pískoviště na zemi, ve kterém se pak maličké dětské ručičky cachtaly :-))

Vodní pumpa s tekoucí vodou až na pískoviště

Vodní pumpa s tekoucí vodou až na pískoviště

Druhá věc, která malé rošťáky nikdy neomrzí je houpačka, v tomto případě spíš lanovka. Myslím, že při sledování blbnutí dětí by se do dětských let rád vrátil nejeden dospělý!

Výlet pro děti v okolí Jindřichova Hradce

lanovka pro děti v Houbovém parku

Z pohledu rodiče je jistě zajímavá prolézačka s překážkami a balančními prvky, kdy se dítě musí různě ohýbat, podlézat a přelézat, aby překážky zdolalo. Děti si nejenom procvičí vnitřní svaly a balanci, ale také se pořádně protáhnou.

výlet pro děti v okolí Jindřichova Hradce

Prolézačka s překážkami

Jedna z posledních věcí, které stojí za zmínku je muzeum fosilií, kde se jistě najdou malí archeologové. Naše malé děti ale tomuto ještě nevěnovaly žádnou pozornost.

Když už jsou děti trošku unavené, mohou si odpočinout v tvořivé dílně. Mají na výběr z několika témat, cenově od 30,- Kč.

 

 

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back To Top