skip to Main Content
Zážitek Z Krmení Zvířátek Za Humny

Zážitek z krmení zvířátek za humny

Dnešní podzimní dopoledne jsme se rozhodli zasvětit krátké projížďce na kole s lákavým cílem obzvláště pro děti a to krmení zvířátek.

Opravdový kousek od Apartmánu Rodvínov jsou obory se zvířaty, konkrétně ovečky, koně a jeleni a daňci. Doma jsme vzali tvrdý chleba, mrkev a jablíčka a vyrazili jsme. Cesta trvala skutečně chvilku, asi 5 minut a to díky sbírání všemožných klacíčků, šišek a bukvic. Do cíle jsme dorazili asi po 400 metrech a přejití hlavní silnice.

Naše procházka by se vlastně dala pojmout tak trochu jako hodina přírodovědy v praxi 🙂 Cestou jsme na komíně pily pozorovali čápa, jak krmí svoje mláďata a děti zkoušely maminku ze znalostí o tomto nádherném tvoru. Musím říct, že otázky byly velmi záludné 🙂

Čáp krmící svoje mláďata

Čáp krmící svoje mláďata

O malý kousek dál už jsme viděli oplocení výběh pro ovce. Pohled to byl vskutku pěkný, neboť na krku měly ovce velké zvonce, které při chůzi vydávaly líbivé zvuky. K potěšení dětí se ovce vůbec nebály a nechaly se krmit přímo z malých dětských ručiček.

Hned vedlejší ohrada patřila dvěma koníkům, kteří byli také přátelští a nechali se nakrmit z bezprostřední blízkosti. Největší sranda pro děti byla když pozorovaly, jak je jeden kůň dominantní a jídlo bere tomu druhému – obzvlášť mrkev mu chutnala 🙂

Krmeni_koniku_zazitek pro deti z Apartmanu Rodvinov

Krmení koníků – zážitek pro děti z Apartmánu Rodvínov

Když jsme prošli kolem ohrady po celé její délce naskytl se nám úžasný pohled na velké stádo jelenů a daňků. Ti byli výrazně plašší a přímo k nám nešli. Přesto to byla nádherná podívaná nejen pro dětská očka, ale i pro nás dospělé.

Jestli i Vy milujete procházky přírodou a sledováním zvěře, budete z této kratičké procházky nadšeni.

Krásný zážitek přeje Apartmán Rodvínov

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back To Top